Skuter to przydatny sprzęt. Co zrobić, gdy nas na niego nie stać?

Niniejszy artykuł pod tytułem Jakie trzeba mieć cechy chcąc grać na giełdzie? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Jakie trzeba mieć cechy chcąc grać na giełdzie? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Skutery są teraz bardzo popularne. Nie ma co się dziwić – są wygodne i oszczędne. To idealny sprzęt zarówno dla młodych, jak i starszych osób. Nie każdego jednak stać na taki sprzęt. Dlatego coraz więcej osób decyduje się wziąć kredyt na skuter. Zanim jednak odwiedzimy banki czy firmy pożyczkowe, warto wiedzieć o kilku kwestiach.

Skutery w ostatnich latach stały się niezwykle popularne. Są tańsze od samochodów i motocykli, jeździ się nimi wygodnie i łatwo. Są idealne do jazdy po mieście, pozwalają szybko się przemieszczać i omijać korki. Kupno tego sprzętu jest jednak wydatkiem rzędy kilku–kilkunastu tysięcy złotych. Nie każdy ma możliwość, by sobie na niego pozwolić, a oszczędzanie jak wiadomo – trwa… Dlatego wiele osób bierze kredyt na skuter. Dzięki temu może stopniowo spłacać go i jednocześnie cieszyć się jazdą na nim. Nie ma co oszukiwać – aktualnie rzadko ktoś latami zbiera na realizację swoich marzeń. Większość woli pożyczkę z niewielkimi ratami, dzięki czemu może dokonać zakupu niemalże od razu.

Kredyt na skuter, motocykl, samochód – co warto wiedzieć?

Jaki kredyt na skuter wybrać? Do wyboru są tak naprawdę dwie opcje – kredyt samochodowy oraz kredyt gotówkowy. W tym pierwszym nazwa może być myląca, otóż pożyczka ta dotyczy nie tylko samochodu, ale też skutera, motocyklu, łodzi, traktora i innych pojazdów mechanicznych. Taka pożyczka często jest korzystna, jednak wiąże się z większą ilością formalności. Trzeba mieć m.in. na uwadze, że korzystając z takiej oferty kredytobiorca musi wpisać bank jako współwłaściciela pojazdu, a do tego musi wykupić ubezpieczenie autocasco. Placówki stosują też inne zabezpieczenia, o czym warto pamiętać.

Biorąc kredyt gotówkowy warto też pamiętać o tym, że uzyskane w ten sposób pieniądze można przeznaczyć nie tylko na pojazd mechaniczny, ale na inne cele np. naprawy, wymianę jakichś części, olejów itp.

Nie trzeba biegać po bankach

Chcąc wziąć kredyt na skuter, wiele osób jest przerażonych samą myślą biegania po placówkach bankowych czy pożyczkowych. Jest to bardzo czasochłonne, a jak wiadomo – tylko wtedy można wybrać najlepszą propozycję. Na szczęście teraz pojawiło się udogodnienie w postaci np. platformy Lendo Polska (https://www.lendopolska.pl/kredyt-na-samochod). Na takiej stronie można wysłać wniosek o kredyt i po 24 godzinach dostać oferty z wielu banków i firm pożyczkowych i je porównać. To spore ułatwienie. Wtedy można spokojnie zadecydować, która opcja będzie najlepsza. Kluczowe jest niewątpliwie to, że korzystanie z takiej strony jest bezpłatne i niezobowiązujące, czyli nie trzeba korzystać z którejś z przesłanych propozycji.

Wybierając kredyt na skuter, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na wysokość oprocentowania nominalnego. Ważne są wszystkie koszty, które musi ponieść kredytobiorca. Sprawdzać z pewnością trzeba wskaźnik RRSO, czyli Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania – im wyższa, tym opcja mniej korzystna.