Opakowanie jako narzędzie marketingu w e-commerce – dlaczego warto o nie zadbać?

Niniejszy artykuł pod tytułem Jakie trzeba mieć cechy chcąc grać na giełdzie? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Jakie trzeba mieć cechy chcąc grać na giełdzie? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Opakowania produktowe odgrywają ważną rolę w e-commerce, nie tylko w kontekście logistyki. Jak wykorzystać reklamowy potencjał pudełek i zbudować z ich pomocą wizerunek marki? Zapraszamy do lektury!

Jak zmieniała się rola opakowań w e-commerce?

Kartonowe opakowania to rozwiązanie popularne od lat, jednak ich forma oraz rola w e-commerce przeszły pewne niemałe ewolucje. Z kartonowych pudełek korzysta obecnie coraz więcej e-sklepów, a także sklepy stacjonarne. W szczególności cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród producentów odzieży lub kosmetyków, firm jubilerskich, sprzedawców i producentów gadżetów elektronicznych, a także dystrybutorów artykułów spożywczych.

Karton jest trwały, łatwy do spersonalizowania, a także lekki oraz nośny. Materiały, z których powstają kartonowe opakowania, mogą być pozyskane w 100% z recyklingu, dzięki czemu są one także tanie. Co więcej, opakowanie produktowe z kartonu to nie tylko bezpieczny sposób na dostarczenie produktu do Klienta. To także cenne narzędzie marketingowe!

Pudełko jako narzędzie marketingowe

W miarę jak zmieniała się rola kartonowych opakowań, powstał nowy dział marketingu, tzw. marketing opakowań. Działania te mają na celu wykorzystać opakowanie produktowe jako nośnik reklamowy i skorzystać z jego potencjału, by przekazać klientowi najważniejsze informacje o produkcie oraz marce.

Poprzez właściwie zaprojektowane opakowanie można:

 • odświeżyć wizerunek marki,
 • wypromować nowe produkty i usługi,
 • dotrzeć do szerszego grona odbiorców,
 • zachęcić klientów do zakupu.

Od wyglądu pudełka w dużej mierze zależy, czy klient skorzysta z Twojej oferty, czy dokona zakupu u konkurencji. Pudełka wpływają także na to, czy konsument identyfikuje się z marką.

Niestandardowe opakowania odgrywają bardzo ważną rolę w e-commerce, ponieważ w dobie rosnącej popularności zakupów internetowych to właśnie one stanowią pierwszy fizyczny kontakt klienta z Twoją marką. Warto więc zadbać o wygląd opakowania produktowego i wykorzystać jego reklamowy potencjał!

Jak się wyróżnić na rynku e-commerce?

Niestandardowe opakowania odgrywają bardzo ważną rolę w e-commerce, ponieważ w dobie rosnącej popularności zakupów internetowych to właśnie one stanowią pierwszy fizyczny kontakt klienta z Twoją marką. Dlatego też warto zadbać o wygląd opakowania produktowego i wykorzystać jego reklamowy potencjał!

Własnoręcznie zaprojektowane opakowanie produktowe to dobry sposób na wyróżnienie usług na rynku oraz odświeżenie wizerunku marki. Opakowanie produktu może stanowić wizytówkę Twojej firmy! Wiedzą o tym znane i lubiane na całym świecie firmy, które poświęcają dużo czasu i pieniędzy na to, by stworzyć unikalne spersonalizowane pudełka.

Jak się wyróżnić na rynku e-commerce? Twoje opakowanie produktowe powinno:

 • być estetyczne,
 • przyciągać uwagę,
 • nawiązywać do produktu
 • nawiązywać do polityki firmy
 • odnosić się do emocji klientów
 • wywoływać pozytywne skojarzenia
 • wywoływać efekt „wow!”

Jak wykorzystać reklamowy potencjał pudełek i zbudować z ich pomocą wizerunek marki?

Pudełko już dawno przestało pełnić funkcję szarej skrzynki, w której można transportować towary. Takie firmy jak Yope, Happy Socks, czy Coffe Republic podbiły serca klientów na całym świecie, nie tylko dzięki wysokiej jakości produktom, ale i również opakowaniom, które same w sobie stanowią małe dzieła sztuki.

Takie firmy jak Yope, Happy Socks, czy Coffe Republic podbiły serca klientów na całym świecie, nie tylko dzięki wysokiej jakości produktom, ale i również opakowaniom, które same w sobie stanowią małe dzieła sztuki. Jak stworzyć idealne opakowanie produktowe dla biznesu? Warto zasięgnąć porady specjalistów! Z pomocą firmy Packhelp i produktami w stylu scatolificio możesz stworzyć opakowanie produktowe, które będzie cennym nośnikiem reklamowym dla Twojej marki.

Pierwsza z wymienionych marek zajmuje się produkcją naturalnych kosmetyków, w tym między innymi balsamów oraz mydła w płynie. Wystarczy spojrzeć na pudełka YOPE, by przekonać się, że produkty tej marki są wyjątkowe. Delikatna kolorystyka, pomysłowe rozwiązania i przemyślany design utwierdzają w przekonaniu, że kosmetyki te są najwyższej jakości.

yope

https://pin.it/2rjorlljrz3466

Druga z wymienionych marek, Happy Socks, także przykłada ogromną wagę do procesu projektowania opakowań produktowych. Żywa kolorystyka, abstrakcyjne rysunki i ogrom różnorodnych pudełek produktowych świadczą o tym najlepiej! Jeśli ktoś do tej pory był zawiedziony, gdy otrzymał w prezencie pod choinkę skarpetki, gdy otrzyma Happy Socks, zmieni zdanie o 180 stopni!

happy socks

https://pin.it/wj5yajzskx4swh

Trzecia z wymienionych marek, czyli Coffee Republic to firma, z którą utożsamia się wielu kawoholików. Nie tylko ze względu na kawę! Produkty Coffee Republic są pakowane w bardzo estetyczne, ekologiczne pudełka kartonowe. Precyzyjne nadruki na opakowaniach oraz dobrze wyeksponowane logo firmy sprawiają, że nie sposób nie wypróbować tego produktu!

cofee republic

https://pin.it/75vbtyp7esmeys

Do kogo się zwrócić, by stworzyć idealne opakowanie?

Jak stworzyć idealne opakowanie produktowe dla biznesu? Warto zasięgnąć porady specjalistów! Omawiane powyżej marki właśnie tak zrobiły – pudełka, z których pomocą udało im się zbudować silny wizerunek na rynku powstały we współpracy z polską firmą Packhelp!

W dzisiejszych czasach jednym z najważniejszych trendów w biznesie jest personalizacja, warto więc wyjść naprzeciw oczekiwaniom współczesnych klientów i stworzyć unikalne, spersonalizowane opakowanie produktowe, które wywoła u Klienta niemal tak samo duże emocje, jak zakupiony produkt! Ty także możesz skorzystać z ogromnego potencjału opakowań produktowych. Z pomocą firmy Packhelp i produktów w stylu scatolificio możesz stworzyć opakowanie produktowe, które będzie cennym nośnikiem reklamowym dla Twojej marki.