Interesujące opakowanie produktowe to sposób na to, by przyciągnąć klienta, zbudować pozytywny wizerunek marki i zwiększyć zyski w firmie. Jak stworzyć idealne luksusowe opakowanie dla biznesu? Zapraszamy do lektury!

Opakowania produktowe i ich rola w e-commerce

Opakowanie produktowe przeszło niemałą ewolucję w branży e-commerce. W dobie rosnącej popularności sklepów internetowych producenci i dystrybutorzy przykładają coraz większą wagę do tego, by poza produktem, dostarczyć klientowi również interesujące opakowanie produktowe.

Zakupy przez Internet powoli stają się dla nas codziennością i standardem. Rozwiązanie to jednak nie pozwala poczuć w pełni satysfakcji płynącej z nabycia nowych artykułów, które oglądane są jedynie na ekranie komputera. Kluczowym i decydującym momentem jest chwila, gdy Klient dostaje od nas przesyłkę, czyli produkt razem z opakowaniem. Wygląd pudełka jest bardzo ważny, ponieważ to ono stanowi pierwsze prawdziwe spotkanie Klienta z Twoją marką!

Poznaj najlepsze pomysły na luksusowe opakowania produktowe!

Opakowanie produktowe w e-commerce ma bardzo wielofunkcyjny charakter. Pudełko może posłużyć do odświeżenia wizerunku marki, stanowi również cenne narzędzie reklamowe. Odpowiednio zaprojektowane pudełko może stanowić również o charakterze Premium Twoich produktów!

Jak nadać opakowaniu luksusowy charakter? Modne są rozwiązania takie jak:

  • Wyposażenie wnętrza pudełka w przegródki, które uporządkują jego zawartość
  • Zaprojektowanie nietypowego mechanizmu otwierania i zamykania
  • Wyposażenie pudełka w praktyczny uchwyt lub wycięcie, przez które widać produkt
  • Naniesienie spersonalizowanych nadruków, ale nie tylko na zewnętrzne ściany, również wewnątrz pudełka!
  • Zastosowanie nowych technik zdobienia, takich jak tłoczenie logotypu lub Hot Stamping

Jak dobrać najlepsze rozwiązanie dla swojej marki?

Jak zaprojektować idealne luksusowe pudełko biznesowe (z j. czeskiego poštovní krabice)? Warto skorzystać z pomocy specjalistów w tej dziedzinie, na przykład renomowanej firmy Packhelp. W ofercie Packhelp można znaleźć biznesowe pudełka fasonowe, pudełka z zatrzaskiem, opakowania produktowe z wieczkiem oraz puzderka z wysuwanym dnem. Pudełko możesz dowolnie spersonalizować, tak, by miało luksusowy charakter i przyciągało wzrok klienta. Z Packhelp zbudujesz wizerunek swojego biznesu i nadasz mu charakter Premium!