Jak założyć firmę jednoosobową?

Niniejszy artykuł pod tytułem Jakie trzeba mieć cechy chcąc grać na giełdzie? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Jakie trzeba mieć cechy chcąc grać na giełdzie? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Jest coraz więcej osób, które decydują się na otworzenie własnej działalności jednoosobowej. Założenie takiej firmy wcale nie jest trudne. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić koniecznie zapoznaj się z naszymi poradami. Jeszcze kilka lat temu założenie firmy jednoosobowej, było trudne i męczące, ale teraz możemy to zrobić w kilka sekund.

Firma jednoosobowa w internecie

Plusem firmy jednoosobowej, jest to, że można ją założyć w bardzo prosty i szybki sposób. Są nawet strony, gdzie możemy to zrobić w internecie, dzięki czemu mamy więcej czasu na formalności, które już wymagają od nas wyjścia z domu. Warto wiedzieć, że prowadzenie działalności na własną rękę, bez żadnego wspólnika niesie ze sobą wielkie ryzyko. Trzeba również zaznaczyć, że wiele takich firm jednoosobowych zawierasz swoją działalność już po roku istnienia na rynku. Widać więc, że nie jest to łatwe zadanie. Po pierwsze trzeba się liczyć z tym, że wszystkie koszty związane z prowadzeniem formy jednoosobowej spadają na nas. A wszelkie zadłużenia, jeśli takowe się pojawią, również obciążają tylko nas. Warto więc dobrze się zastanowić, zanim zdecydujemy się na założenie firmy jednoosobowej. Wydaje nam się, że prowadzenie firmy, to same plusy, a jednak jest to zadanie, które pogrąża wiele osób. Co jeszcze musisz wiedzieć na temat zakładania firmy jednoosobowej?

Pamiętaj o opłatach

Mimo tego, że założenie firmy jednoosobowej jest obecnie darmowe, to trzeba się liczyć z tym, że co roku przyjdzie nam płacić za naszą działalność na składki ZUS. Przez dwa lata, jeśli jest to nasza pierwsza działalność, ZUS przewiduje dla nas ulgę. Tak więc przez ten czas przyjdzie nam płacić od 500 złotych do 520 złotych na miesiąc. Warto jednak pamiętać, że po tych dwóch latach ulga znika i prowadzenie formy kosztować nam może nawet 1266 złotych na miesiąc. To jaką składkę za ZUS przyjdzie nam płacić, zależy czy zdecydujemy się na składkę z chorobowym, czy bez. Jeśli bez to zapłacisz mniej, jeśli z to dopłacić będziesz musiał około 30 złotych.