3 najważniejsze cechy dobrego ubezpieczenia na samochód

Niniejszy artykuł pod tytułem Jakie trzeba mieć cechy chcąc grać na giełdzie? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Jakie trzeba mieć cechy chcąc grać na giełdzie? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Jeśli posiadamy samochód naszym obowiązkiem jest wykupienie ubezpieczenia OC. Mimo iż każdy ubezpieczyciel zaproponuje nam to samo, warto dobrze zastanowić się nad jego wyborem. M.in. dlatego, że wcale nie musi być drogie oraz nie musi być związane z wieloma formalnościami.

Przeglądając oferty OC na rynku może nas to przyprawić o zawrót głowy. Jeszcze trudniejsze zadanie przed nami, jeśli zdecydujemy się na wycieczkę po oddziałach i osobiste spotkanie z doradcami. Warto zminimalizować wysiłki i z perspektywy własnego mieszkania wybrać ubezpieczenie najlepsze dla nas.

1.OC nie musi być drogie

Stojąc przed zakupem ubezpieczenia samochodu najczęściej zastanawiamy się jak mocno nadszarpnie nasz budżet. Nie jest powiedziane, że zawsze musi ono być wyjątkowo drogie. Oczywiście są sytuacje, kiedy to zostanie nam zaproponowana wyższa składka – np. jeśli pierwszy raz ubezpieczamy auto, jesteśmy młodym kierowcą i/lub nasz samochód ma dużą pojemność silnika. Nie mniej jednak, nawet w takich sytuacjach warto poświęcić czas i przejrzeć kilkanaście ofert, albo spróbować nieco poprawić swoją sytuację np. dopisując starszego stażem i wiekiem kierowcę do ubezpieczenia. W ten sposób zaoszczędzimy, a już zaczniemy pracować na własne składki.

2.OC nie musi być skomplikowane

Wszystko co nowe wprowadza w nas zakłopotanie. Generalnie nie wielu z nas lubi chodzić po urzędach, podpisywać umowy, rozmawiać z agentami etc. Z góry zakładamy, że ktoś chce nas oszukać lub że nie zrozumiemy, co się do nas mówi, a jak przyjdzie do podpisywania dokumentów to wszystko będzie dla nas niejasne. W przypadku wykupienia OC nie ma co od razu zakładać takiego scenariusza, ponieważ jego zakup wcale nie musi wiązać się z wieloma formalnościami. Do tego stopnia możemy sobie to ułatwić, że na spokojnie, sami w domu przy pomocy kalkulatora OC możemy przejść przez wszystkie punkt, wypełniając bardzo intuicyjne formularze. Wszystko potrwa kilka minut, a jeśli podczas uzupełniania rubryk będziemy potrzebowali pomocy, zawsze możemy porozmawiać z konsultantem dostępnym online na czacie.

3.OC nie musi być okrojone

Teoretycznie każde ubezpieczenie OC zawiera w swojej ofercie dokładnie to samo. Nie mniej jednak ubezpieczyciele prześcigają się w ofertach i proponują dodatkowe usługi, które nie wymagają opłat. Może to być np. jednorazowa pomoc drogowa w sytuacji, kiedy nasz samochód zepsuje się w trasie, możemy też liczyć na samochód zastępczy, albo pomoc w transporcie naszego auta do najbliższego warsztatu samochodowego. Wszystko zależy od tego na jaki pakiet się zdecydujemy i czy nas ubezpieczyciel w ramach OC przewiduje jakieś dodatkowe pakiety. Bardzo często dodatkowe promocje są przewidziane dla osób, które wykupią polisę korzystając z internetu.