Nowe mieszkania w Warszawie – doskonałe także jako lokata kapitału

Niniejszy artykuł pod tytułem Jakie trzeba mieć cechy chcąc grać na giełdzie? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Jakie trzeba mieć cechy chcąc grać na giełdzie? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Coraz więcej inwestorów decyduje się na zakup mieszkania na wynajem. Nieruchomości są obecnie uznawane za jedną z najlepszych form lokaty kapitału.

Niskie oprocentowanie lokat bankowych, niestabilność giełdy, słabnące kursy kruszców – to wszystko powoduje, że inwestorzy coraz częściej decydują się na sprawdzoną od wieków formę inwestycji pieniędzy, a mianowicie na zakup nieruchomości. Dzisiaj wybór najczęściej pada na nowe mieszkania, które następnie przeznaczane są na wynajem. Na takiej inwestycji można zarobić od około 4% do nawet 10% rocznie w zależności od nieruchomości oraz jej popularności wśród klientów.

Warszawa – idealny rynek mieszkaniowy dla inwestorów

Najwięcej na mieszkaniu można zarobić w dużych miastach. Właśnie dlatego nowe inwestycje w Warszawie realizowane przez deweloperów są skierowane również do inwestorów poszukujących dla siebie sposobu na lokatę kapitału. Najbardziej popularne są mieszkania o mniejszym metrażu – do około 40 metrów kwadratowych, ponieważ to na nich można zarobić najwięcej. Małe mieszkania w Warszawie wynajmują się najszybciej zarówno w centrum miasta, jak również w innych dzielnicach. Są poszukiwane przez studentów, osoby przeprowadzające się do stolicy w poszukiwaniu pracy, ale również przez turystów, ponieważ wiele lokali tego rodzaju przekształcanych jest w apart-hotele.

Małe mieszkania droższe od większych metraży

W związku z dużym zainteresowaniem małymi mieszkaniami w stolicy oraz na innych krajowych rynkach nieruchomości, można zaobserwować tendencję do wyższej ceny małych lokali w porównaniu do tych o większych metrażach w przeliczeniu na metr kwadratowy. W przypadku rynku stołecznego różnice pomiędzy małymi a większymi mieszkaniami mogą wynosić nawet powyżej 1000 złotych na jednym metrze kwadratowym. Zatem osoby decydujące się na kupno małego mieszkania, muszą pamiętać o tym, że będzie ono pod tym względem droższe od mieszkania większego. Nie odstrasza to jednak inwestorów, którzy mogą i tak uzyskać atrakcyjny zarobek nawet na droższych lokalach o małym metrażu.