Giełda jest prosta

2018.10.14

1 minut i 2 sekundy

Tytuł tego artykułu jest bardzo prowokacyjny. Zdecydowana część czytelników może zatem stwierdzić, że dalsza jego część nie ma żadnego sensu. Czy aby na pewno?

Czy gra na giełdzie jest prosta?

W powszechnej opinii osób, które o giełdzie mają niewielkie pojęcie panuje niewłaściwe przekonanie, że jest to zwykła szulernia, kasyno czy ruletka. Jeszcze inne osoby twierdzą, że na giełdzie mogą zarobić tylko i wyłącznie „grube ryby” mające dostęp do informacji, które są niedostępne dla zdecydowanej większości ludzi. Nic bardziej mylnego.

Należy mieć świadomość, że nie tylko giełda jest prosta, ale również cały rynek. Cały problem z zarabianiem na giełdzie tkwi w psychice, determinacji i konsekwencji, które może wyrobić sobie praktycznie każdy.

Jak wiadomo ceny na giełdzie mogą poruszać się w zaledwie trzech kierunkach, w górę, w dół oraz w bok. Widać zatem jak mamy zawężone warianty wyboru. Pokazuje to tym samym, że gra na giełdzie wcale nie jest trudna, jest po prostu prosta. Wystarczy opanować pewne mechanizmy, a następnie konsekwentnie wykorzystywać tą wiedzę w praktyce. W ten sposób będziemy zarabiać na większości transakcji.

Czytaj więcej