Firma Zebra Technologies przedstawia oprogramowanie dla przedsiębiorstw umożliwiające wykrywanie zbliżania pracowników, ostrzeganie przed interakcjami i ich rejestrowanie

2 tygodnie temu

2020.06.12

4 minuty i 32 sekundy

Specjalizacją firmy Zebra Technologies Corporation (NASDAQ: ZBRA) są innowacyjne rozwiązania. Przedsiębiorstwo podjęło ze swoimi partnerami biznesowymi istotną decyzję o wprowadzeniu do swojej oferty systemu Zebra MotionWorks® Proximity. Warto wiedzieć, że gwarantuje on wykrywanie przez firmę zbliżeń. Został również wyposażony w funkcje umożliwiające powiadamianie czy śledzenie interakcji. W ten sposób pracodawcy mogą zagwarantować swoim pracownikom zdecydowanie lepszą ochronę w miejscu pracy.

Warto zdawać sobie sprawę, że rządy poszczególnych krajów regularnie publikują wytyczne, do których muszą przygotować się firmy. Ponadto wszystkie zasady muszą być wprowadzone w przedsiębiorstwach. Wspomniane zasady dotyczą nie tylko trzymania właściwego dystansu między pracownikami, ale również koniecznej dezynfekcji.

Wspomniany system MotionWorks® Proximity zarówno spełnia praktycznie wszystkie wymagania, jak i jest odpowiedzią na liczne potrzeby firm, które szukają strategii, która mogłaby ułatwić wznowienie działań w trudnych czasach pandemii. Należy także zaznaczyć, że Chief Product and Solutions Officer firmy Zebra, czyli Bill Burns powiedział, że omawiane przedsiębiorstwo dokładnie uwzględniło zdrowie pracowników, którzy będą musieli wrócić do pracy. Dokonano zatem przeglądu najbardziej istotnych priorytetów, które są związane zarówno z higieną, jak i bezpieczeństwem. Warto także wspomnieć, że doświadczone i kompetentne zespoły w firmie Zebra stosunkowo szybko zaprojektowały i wdrożyły specjalny system służący do wykrywania zbliżeń z funkcjami pozwalającymi na powiadamianie czy śledzenie interakcji. System oczywiście jest już dostępny dla klientów firmy, których celem jest wzmocnienie ochrony pracowników w zakładach produkcyjnych czy magazynach.

Bardzo istotne jest również, że system opracowany przez firmę Zebra może zbierać bardzo szczegółowe informacje związanie ze zdarzeniami interakcji czy zbliżenia. Dostępna jest także funkcja informująca poszczególnych pracowników o zbliżaniu się do siebie. Ponadto wszystkie dane, które zostały uzyskane będą dokładnie powiązane z identyfikatorami pracowników. Umożliwi to z kolei przedsiębiorcom na podjęcie najbardziej odpowiednich decyzji do danej sytuacji. Oczywiście zachowane zostaną praktycznie wszystkie zasady dotyczące ochrony prywatności. System Zebra wyróżnia się od wszystkich dostępnych na rynku publicznych systemów mających na celu monitorowanie interakcji. Warto także wspomnieć, że bardzo precyzyjne rozwiązanie, które polega na śledzeniu kontaktów umożliwi właścicielom firm na wytypowanie najbardziej odpowiednich pracowników, którzy będą musieli przejść badania. W ten prosty sposób nie ma konieczności zamykania całego obiektu.

Trzeba także zdawać sobie sprawę, że omawiane oprogramowanie wykorzystuje w swoim działaniu nie tylko energooszczędny standard BLE, ale również cieć WiFi. Dodatkowo jest instalowany w chmurze. Umożliwia to na znacznie szybsze zdalne zarządzenie czy wdrożenie całego systemu. Można dzięki temu wyeliminować konieczność zapewnienia specjalistycznej obsługi w obiekcie. System Zebra nie będzie również wymagał od przedsiębiorstwa nowszej infrastruktury. Firma może zatem bez żadnego problemu opierać się na istniejących już urządzeniach Zebra.

Warto również zaznaczyć, że bardzo ważną zaletą umożliwiającą na śledzenie interakcji jest bazowanie na urządzeniach stosowanych przez pracowników. Firma może dzięki temu ograniczyć wydatki. Z kolei pracownicy przedsiębiorstwa nie będą wcale musieli przestawiać się na nowe funkcje. Ekspercka wiedza fachowców firmy Zebra, a także ich doświadczenie sprawia, że możliwe jest zaoferowanie rozwiązań gwarantujących zarówno bezpieczeństwo, jak i poufność już od momentu wdrożenia.

Należy pamiętać, że firma Zebra jest obecnie jednym z czołowych dostawców systemów lokalizacyjnych. Przedsiębiorstwo doskonale zna technologię stosowaną w systemach przeznaczonych do wykrywania zbliżeń. Zebra została ponadto uznana za Leadera w raporcie przygotowanym przez Gartner. Warto dodać, że rozwiązanie omawianej firmy jest obecnie stosowane w zawodowej lidze NFL. Służy do zbierania kluczowych informacji w czasie rzeczywistym, do których należy zaliczyć np. przyspieszenie graczy.

Obowiązkowe zastrzeżenie:

Firma Gartner nie promuje oficjalnie żadnego produktu czy usługi. Przedsiębiorstwo także nie zaleca technologii sprzedawców, którzy uzyskali nawet najwyższe pozycje. Publikacje dotyczą bowiem opinii organizacji badawczej.

O firmie ZEBRA

Firma Zebra zapewnia największe możliwości wszystkim pracownikom z pierwszej linii zarówno w ochronie zdrowia, jak i w handlu zagranicznym, produkcji, transporcie czy logistyce. Ponadto Zebra posiada obecnie ponad 10 tysięcy oddziałach w 100 krajach. Przedsiębiorstwo znane jest także z dostarczania najbardziej kompleksowych rozwiązań, które są właściwie dostosowane do konkretnych branż. Systemy mogą łączyć dane, sprzęt czy nawet ludzi, by pomagać firmom w podjęciu najbardziej kluczowych decyzji. Trzeba także zaznaczyć, że produkty omawianego przedsiębiorstwa zaliczane są do czołowych rozwiązań dostępnych na rynku. Nie tylko mogą usprawnić procesy dotyczące sprzedaży, ale również monitorowania czy zarządzania. Dodatkowo Zebra w 2019 roku została sklasyfikowana na 166 miejscu w rankingu Najlepszych Pracodawców magazynu Forbes. Osoby zainteresowane dowiedzeniem się więcej o omawianej firmie mogą zapoznać się ze stroną www.zebra.com. Ponadto warto prześledzić blog Your Edge Blog czy profile firmy na Twitterze, Linkedinie czy Facebooku.

Kontakt dla mediów: 

Valerie Berrivin
Zebra Technologies
Phone: +33 607 956 184
[email protected]

Dział analiz branżowych:
Kasia Fahmy
Zebra Technologies

+1-224-306-8654
[email protected]

Czytaj więcej