Dobry program do fakturowania może znacznie ułatwić prowadzenie księgowości i zminimalizować ryzyko popełnienia błędu finansowego. Jakie programy do wystawiania faktur są dostępne za darmo? Zapraszamy do lektury!

Programy do wystawiania faktur – jak wybrać ten dobry?

Rynek IT jest bardzo obszerny, jeśli chodzi o rozwiązania dla biznesu. Wśród bogatej oferty aplikacji można znaleźć takie systemy, które wspomogą zarządzanie sprzedażą, będą nadzorować i analizować przebieg kampanii reklamowej lub pomogą zwiększyć widoczność strony internetowej firmy w sieci. Na rynku nie brakuje także aplikacji przeznaczonych do zarządzania księgowością. Wiele z tych systemów jest całkowicie darmowych. Jak wybrać ten dobry?

Programy do wystawiania faktur różnią się w zależności od tego, do jakich przedsiębiorstw są dedykowane. Niektóre z nich są polecane do użytku w małych firmach, inne są zalecane dla średnich i dużych przedsiębiorstw.

Najważniejsze cechy, na które należy zwrócić uwagę przed wyborem danej aplikacji, to:

  • Łatwość wdrożenia programu/systemu
  • Możliwość integracji z bazami klientów/kontrahentów/transakcji/cenników
  • Intuicyjna obsługa, łatwość wystawiania i korygowania dokumentów finansowych
  • Możliwość pracy na wielu stanowiskach
  • Wielowalutowość

Dobry program do wystawiania faktur powinien umożliwić wystawienie różnego rodzaju faktur – sprzedażowych, proform, a także rachunków i ich wysyłania od razu poprzez e-mail do klientów.

Programy do wystawiania faktur – wypróbuj system Bizin!

Jeśli zależy Ci na wszystkich wymienionych powyżej kwestiach i poszukujesz nowoczesnego rozwiązania, warto zainteresować się systemem Bizin. To aplikacja, dzięki której można między innymi wystawiać faktury oraz inne dokumenty przychodowe.

Program usprawnia zarządzanie wieloma magazynami oraz automatyzuje wiele czynności księgowych. Faktury można wystawiać z komputera nabywcy lub w terenie, z przenośnego urządzenia handlowca.

Bizin jest wielowalutowy, zintegrowany z bazą Głównego Urzędu Statystycznego oraz zgodny z najnowszymi wymogami Ministerstwa Finansów. Program pozwala także na wykonywanie cennych analiz finansowych, zarządzanie płatnościami oraz wysyłanie e-faktur do kontrahentów.