Zdecydowana większość ludzi zna przynajmniej jedną osobę, która wzięła kredyt walutowy np. we frankach szwajcarskich lub innej walucie obcej. Przede wszystkim, to kredyty w szwajcarskiej walucie były bowiem bardzo zachwalane przez różne instytucje finansowe jako znacznie lepsze rozwiązanie w porównaniu do kredytów w złotówkach.

Jak się później okazało, zdecydowana część osób, które wzięły kredyt we frankach szwajcarskich została pociągnięta na dno finansowe.

Na temat kredytów w szwajcarskiej walucie postanowiliśmy porozmawiać z Bartłomiejem Nogą, współwłaścicielem marki NiK Odszkodowania. Wybraliśmy Pana Bartłomieja, ponieważ czytaliśmy inne wywiady branżowe, których udzielił m.in dla tematonline.pl oraz ezd24.net i stwierdziliśmy, że będzie to najbardziej kompetentna osoba w tym temacie.

Co skłoniło Pana do podjęcia decyzji o rebrandingu marki na NiK Odszkodowania? Wcześniej był Pan bowiem właścicielem marki Bano Media House oraz współpracował Pan z innymi firmami z branży odszkodowań.

Dokładnie tak było, jednak wraz z Marcinem Kaczmarkiem zdecydowaliśmy się na rebranding marki, by zaciekawić potencjalnych klientów zaktualizowaną ofertą naszych produktów. Podjęliśmy również taką decyzję w celu dopasowania przekazu do pożądanej grupy odbiorców. Chcieliśmy także uporządkować zarówno działania, jak i wizerunek marki. Już od kilku miesięcy działamy jako NiK Odszkodowania, uważam, że decyzja o rebrendingu była podjęta w odpowiednim momencie i z perspektywy czasu, była słuszna.

Co powinieneś wiedzieć o frankach szwajcarskich 2Dlaczego zdecydowaliście się na wprowadzenie do oferty Waszej marki produktu związanego z wywalczaniem odszkodowań za niekorzystnie zawierane umowy kredytowe?

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz więcej osób jest uświadamianych, że umowy, które były podpisywane m.in. na kredyt we frankach szwajcarskich były niezgodne z prawem. Oczywiście ludzie składali na początku pozwy zbiorowe zakładając, że tylko w ten sposób będą wstanie wywalczyć od instytucji bankowych odpowiednie i adekwatne odszkodowanie. Następnie sprawy kierowane były również do Rzecznika Finansowego, który miał być alternatywą, a zarazem rozwiązaniem kłopotów osób posiadających kredyty walutowe. Dysponując odpowiednimi kompetencjami, a także współpracując z najlepszymi kancelariami prawnymi, wiedzieliśmy, że jesteśmy wstanie wywalczyć odszkodowanie dla osób również w pozwach indywidualnych. Nie myliliśmy się. Regularnie wywalczamy odszkodowanie dla klientów, z którymi bank zawarł niekorzystną umowę kredytową.

Najwięcej osób zgłasza się do Was z prośbą o pomoc w produktach finansowych? Zajmujecie się bowiem jeszcze dopłatami do OC czy szkodami osobowymi.

Zgadza się, w ostatnim czasie najwięcej osób zgłaszało się do nas o pomoc w uzyskaniu odszkodowania za niekorzystnie podpisane umowy zarówno kredytowe, jak również inne produkty finansowe. Dostrzegamy jednak, że z miesiąca na miesiąc mamy coraz więcej klientów w sprawach osobowych oraz w kwestii dopłat do OC. Ludzie dopiero od niedawna mają świadomość, że można wywalczyć od banku odszkodowanie i to nie tylko w pozwie zbiorowym. Reprezentowanie klientów indywidualnie jest bowiem lepszym rozwiązaniem, ponieważ sprawy prowadzone są znacznie szybciej, a co za tym idzie z miesiąca na miesiąc klienci widzą rezultaty działań naszych prawników.

Co powinieneś wiedzieć o frankach szwajcarskich 3Dlaczego w sprawie odszkodowania za niekorzystnie zawartą umowę kredytową warto zgłosić się właśnie do NiK Odszkodowania?

Posiadamy nie tylko odpowiednie doświadczenie i umiejętności, ale również współpracujemy z najlepszymi kancelariami prawnymi. Wyróżnia nas, na bardzo trudnym i wymagającym rynku, indywidualne podejście do każdego klienta. Do żadnego zlecenia nie podchodzimy schematycznie. Dzięki nam mnóstwo ludzi dostało odszkodowanie za niekorzystnie zawartą umowę zawartą z bankiem lub Towarzystwem Ubezpieczeniowym, wiemy jak podejść do poszczególnych spraw, by maksymalnie skrócić czas oczekiwania na wypłacone środki przez bank lub inne instytucje finansowe.

Jak dużo osób się do Was zgłasza w sprawie niekorzystnie zawartych umów kredytowych z bankami? Czy dostrzegacie, że tendencja ta jest rosnąca?

Obserwujemy, że z miesiąca na miesiąc zgłasza się do nas coraz więcej osób. Jest to spowodowane przede wszystkim faktem, że ludzie są już uświadomieni, że można wywalczyć odszkodowanie za niekorzystnie zawartą umowę kredytową. Szukają jedynie firmy odszkodowawczej, która mogłaby im w tym pomóc. Coraz częściej wybierają nas.

Bardzo dużo osób na pewno chciałoby się dowiedzieć czy za taką pomoc musi zapłacić?

Osoby zainteresowane uzyskaniem odszkodowania w tej kwestii nie muszą się martwić. Kancelaria prowadząca sprawę dopiero w przypadku wywalczenia odszkodowania pobiera prowizję od wywalczonej kwoty. Sprawia to, że naszemu zespołowi musi zależeć, aby klient wygrał daną sprawę, ponieważ w przeciwnym razie nic nie zarobi.

W jaki dokładnie sposób pomagacie takim osobom wyjść z tarapatów?

Oczywiście najpierw kancelaria z którą współpracujemy bardzo dokładnie sprawdza umowy podpisane przez klienta, który jest zainteresowany współpracą z nami. Osoba zainteresowana musi zatem nam dostarczyć takie dokumenty jak: kopia umowy kredytu bankowego oraz wszystkie aneksy (jeżeli takie były podpisane). Po wstępnej weryfikacji sprawy jesteśmy w stanie ocenić, czy sprawa nadaje się do prowadzenia, czy też nie. Jeżeli dział analiz podejmuje się prowadzenia sprawy, w kolejnym etapie podpisujemy umowę z klientem i rozpoczynamy proces, którego celem jest odzyskanie pieniędzy naszego klienta.

Czy jesteście wstanie pomóc każdej osobie, która ma aktualnie kredyt we frankach szwajcarskich lub innej walucie obcej?

Praktycznie tak. Bywają jednak sporadycznie sytuacje, gdzie nie zawsze bowiem klient podpisał z bankiem niekorzystną umowę kredytową. Należy jednak mieć świadomość, że banki niestety, ale bardzo często stosowały w umowach kredytowych zapisy, które dają na dzień dzisiejszy możliwość podważenia umowy, a co za tym odzyskania pieniędzy dla naszych klientów.

Jak długo może trwać okres od momentu zgłoszenia się danej osoby do NiK Odszkodowania do wypłaty odszkodowania przez bank za niekorzystnie zawartą umowę?

Na dzień dzisiejszy czas trwania jest różny. Z obserwacji dotychczasowych spraw realizowanych przez kancelarię możemy powiedzieć, że średnio walka z bankiem w celu odzyskania pieniędzy dla naszych klientów trwa od 2 do 3 lat. Uważam, że w przypadku, gdy prawo zostało naruszone przez dany bank, który podpisał z klientem niekorzystną umowę kredytową, warto poczekać nawet 3 lata na odzyskanie pieniędzy. Czas i tak upłynie, prawda?

Czy mieliście przypadki, że inna firma odszkodowawcza nie była wstanie pomóc danej osobie w wywalczeniu odszkodowania od banku, a Wam ta sztuka się udała?

Systematycznie zgłaszają się do nas klienci, którym inne firmy odszkodowawcze nie chciały pomóc, gdyż nie dostrzegły naruszeń prawa przez bank. Dostajemy również zapytania o pomoc od osób, których firma odszkodowawcza poinformowała, że umowa kredytowa jest niekorzystna, jednak nie podejmą się tego zadania, gdyż może to potrwać zbyt długo. NiK Odszkodowania wychodzi z zupełnie innego założenia. Naszą misją jest pomaganie ludziom pokrzywdzonym przez bank, dlatego jeżeli z dokumentacji klienta wynika, iż podpisał z bankiem niekorzystną umowę, zajmujemy się sprawą.

Czy duży odsetek klientów stanowią osoby rekomendowane przez swoich znajomych, którym wcześniej pomogliście w tej kwestii?

Zgadza się, część klientów pochodzi właśnie z rekomendacji. Jeżeli pomogliśmy danej osobie wywalczyć odszkodowanie od banku za niekorzystnie podpisaną umowę kredytową, poleci ona nasze usługi ludziom, którzy mają taki sam problem. Oczywiście mamy także inne źródła pozyskiwania klientów, jak wiadomo każdy zdecydowanie bardziej zaufa znajomemu, który polecił mu daną firmę, niż nawet najlepiej wykonanej reklamie.

Czy uważa Pan, że obecnie umowy jakie zawierają z klientami banki również mogą być na niekorzystnych warunkach?

Ludzie z roku na rok są coraz bardziej świadomi, nie tylko dokładniej czytają umowy kredytowe, ale bardzo często proszą prawników o sprawdzenie warunków umowy. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że instytucje finansowe zawsze będą szukały różnego rodzaju kruczków prawnych, by zarobić na kredycie czy pożyczce największą możliwą kwotę.

Osoby, które są zainteresowane dowiedzieć się więcej na ten temat, albo posiadają kredyt we frankach szwajcarskich mogą skontaktować się z Bartłomiejem Nogą i Marcinem Kaczmarkiem – właścicielami marki NiK Odszkodowania, w celu uzyskania więcej informacji.

Bartłomiej Noga
? [email protected]
? 537-577-975

Marcin Kaczmarek
? [email protected]
? 605-244-393

Więcej informacji na temat całego zakresu działalności oraz szczegółów dotyczących pomocy osobom posiadającym kredyty walutowe, znajdą Państwo na naszej stronie internetowej:

Strona internetowa: nik-odszkodowania.pl

Zapraszamy również do śledzenie nas na facebooku i instagramie:

Instagram: nik_odszkodowania
Facebook: NiK Odszkodowania